Zarządzanie dostępem uprzywilejowanym


Chroń swoją cyfrową przyszłość z liderem w dziedzinie uproszczonych zabezpieczeń dostępu

W dobie powszechnego korzystania z systemów o szczególnym znaczeniu dla przedsiębiorstwa niezbędne staje się zapewnienie bezpieczeństwa przetwarzanej tam informacji. Ryzyko związane z nieautoryzowanym dostępem dotyczy nie tylko konsultantów zewnętrznych lub serwisantów, ale także administratorów i innych pracowników działu IT. Pojawia się przy tym dylemat związany z dostępem uprzywilejowanym do krytycznej infrastruktury firmy.

Wdrażając rozwiązanie PAM,
osoby odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo szybko zapewnią przedsiębiorstwu kontrolę nad uprzywilejowanym dostępem, ograniczając w ten sposób ryzyko wystąpienia ataku i innych incydentów związanych z naruszeniem bezpieczeństwa. Uprawnienia związane z dostępem dotyczą wielu obszarów – kont administracyjnych, systemowych i serwisowych, kontenerów, urządzeń i oprogramowania. Dlatego należy unikać przyznawania użytkownikom praw administratora i konieczne jest wprowadzenie przemyślanego modelu operacyjnego, obejmującego cały dostęp uprzywilejowany.

Kolejny raz Gartner uznał zarządzanie dostępem uprzywilejowanym (Privileged Access Management) za najważniejszy priorytet w zakresie cyberbezpieczeństwa. Rozwiązania PAM oprócz ochrony infrastruktury IT, zapewniają zgodność z przepisami RODO oraz normą ISO 27001.

DLACZEGO WALLIX

UPROSZCZONE CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Kompleksowe rozwiązania z bezproblemową obsługą użytkownika, łatwość wdrożenia, prosta obsługa.

LIDER ZARZĄDZANIA DOSTĘPEM UPRZYWILEJOWANYM

Ochrona strategicznych aktywów,  kontrola uprawnień użytkowników.

DOSTAWCA ROZWIĄZAŃ Z CERTYFIKATEM BRANŻOWYM

Kompleksowe certyfikowane rozwiązania zapewniające zgodność z przepisami krajowymi lub biznesowymi.

PRYWATNOŚĆ DANYCH


Pełna kontrola nad uprzywilejowanym dostępem do danych.

WALLIX Bastion

W odpowiedzi na wyzwania związane z bezpieczeństwem IT, firma WALLIX stworzyła rozwiązanie Bastion umożliwiające monitorowanie, zarządzanie i nadzór nad dostępem uprzywilejowanym oraz sesjami uprzywilejowanymi. 

WALLIX Bastion to rozwiązanie składające się z trzech osobnych modułów:

 
Rozwiązanie Bastion firmy WALLIX zostało sklasyfikowane w Magicznym Kwadracie Gartnera 2020

chcesz dowiedzieć się więcej?