Zintegrowany System Ochrony Sieci klasy Next Generation Firewall i UTM

STORMSHIELD

To jedyny na rynku firewall ze zintegrowanym IPS (Intrusion Prevention System – ochrona przed włamaniami), który zapewnia użytkownikowi kompleksową ochronę przed zagrożeniami z sieci.

Innowacyjne podejście do systemu IPS sprawia, że rozwiązania Stormshield nie tylko blokują niebezpieczny ruch, ale również usuwają szkodliwą zawartość z kodu HTML i dostarczają pracownikom bezpieczne strony WWW.

Technologia STORMSHIELD

Firewall + IPS

Cały ruch na styku sieci lokalnej z siecią WAN skanowany jest przy pomocy trzech metod analizy: 

Audyt Podatności

Pasywny skaner wnętrza sieci, wychwytujący luki bezpieczeństwa w wykorzystywanym w sieci oprogramowaniu.

Filtry URL

Pozwala na blokowanie użytkownikom dostępu do wybranych stron internetowych. Jego skuteczność zależy od dostosowania stron sklasyfikowanych w bazie filtra.

SSL Proxy

Umożliwia prześwietlanie połączeń HTTPS i blokowanie ukrytego w nich niedozwolonego ruchu, a także pozwala na rozszyfrowanie i sprawdzenie zaszyfrowanego połączenia.

Antywirus

Zastosowanie skanera antywirusowego pozwala zweryfikować czy pobierane pliki nie zawierają szkodliwego oprogramowania. Dzięki zastosowaniu technologii proxy SSL możliwe jest również skanowanie ruchu zaszyfrowanego za pomocą protokołu SSL.

Antyspam

Zastosowanie filtru antyspamowego pozwala na zmniejszenie ruchu na naszych serwerach pocztowych, dzięki ograniczeniu niechcianych oraz niebezpiecznych wiadomości.

VPN – (Virtual Private Network)

pozwala tworzyć bezpieczne połączenia między odległymi od siebie oddziałami firmy (tzw. połączenie site-to-site), a także między firmą, a pracownikami w terenie (połączenie client-to-site).

Kontrola aplikacji

skuteczny nadzór dzięki technologii ASQ, głębokiej inspekcji pakietów i zaawansowanemu systemowi IPS.

Kontrola użytkowników

mechanizm autoryzacji, który daje swobodę kreowania uprawnień wybranych użytkowników.

Usuwanie złośliwego kodu

technologia ASQ jako odpowiedź na złośliwe oprogramowanie, które oczyszcza stronę z niebezpiecznego kodu, przed przesłaniem jej do użytkownika.

Usługi sieciowe

zestaw dodatkowych opcji i przydatnych narzędzi, które pozwalają na zarządzanie pasmem, równoważenie obciążenia łącza, pracę dwóch urządzeń w klastrze wysokiej dostępności, zarządzanie usługami sieciowymi, zestawianie połączenia z Internetem przy użyciu modemu 3G.

Jesteś zainteresowany Oferowanym rozwiązaniem ?

Telefon: +48-500-413-313
Email: biuro@b-and-b.pl
ul. walentego roździeńskiego 2a
41-946 PIEKARY ŚLĄSKIE​

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI?

Zapraszamy na stronę producenta!